Arbejdsgrupper

Horsens Børnebyråds arbejdsgrupper/udvalg 2016-17:

 

Politisk debatarrangement(er) for Unge:

Nima Rezai, Brædstrup skole

Isabell Holck Sahin, Dagnæsskolen

Simon Kiel Sørensen, Hovedgård skole

Clara Skov Drap, Sct. Ibs skole

Mathilde Mølgaard, Sct. Ibs skole

Shipel Ahmedi, Byskolen

Tolga Keser, Bankagerskolen

 

PR/Reklameudvalg (fokus på videndeling og synliggørelse af HBB)

Nima Rezai, Brædstrup skole

Aleksandar Vucenovic, Brædstrup skole

Simon Kiel Sørensen, Hovedgård skole

Oskar Bøeg Pedersen, Østerhåbskolen

Aksel Hesel, Hulvej skole

Iben Kikkenborg Zachariassen, Østbirk skole

Mathilde Mølgaard, Sct. Ibs skole

Jacki Dao, Bankagerskolen

Christoffer Vad Kruse, Langmarkskolen

Dino Mesanovic, Langmarkskolen

Signe Schack, Østerhåbskolen

Asker Lundbye Rasmussen, Søvind skole

Casper Lund Christensen, Søvind skole

 

Støttefest/Ungfest:

Signe Schack, Østerhåbskolen

Aleksandar Vucenovic, Brædstrup skole

Sofie Bregenow, Hovedgård skole

Simon Veseli Petersen,Dagnæsskolen

Sonny Nutzhorn Them Nielsen, Byskolen

Oskar Bøeg Pedersen, Østerhåbskolen

Aksel Hesel, Hulvej skole

Iben Frandsen, Gedved skole

Bo Bjerre Linnebjerre Christensen, Lundskolen

Iben Kikkenborg Zachariassen, Østbirk skole

Lærke Juul Kristensen, Nim skole

Holger Mols Harpøth, Nim skole

Mathias Roed Skovvang Nielsen, Lundskolen

Shipel Ahmedi, Byskolen

Jacki Dao, Bankagerskolen

Tolga Keser, Bankagerskolen

Christoffer Vad Kruse, Langmarkskolen

Dino Mesanovic, Langmarkskolen

 

Tropic Night:

Mathias Roed Skovvang Nielsen, Lundskolen

Bo Bjerre Linnebjerre Christensen, Lundskolen

Signe Schack, Østerhåbskolen

Sofie Bregenow, Hovedgård skole

Isabell Holck Sahin, Dagnæsskolen

Simon Veseli Petersen, Dagnæsskolen

Sonny Nutzhorn Them Nielsen, Byskolen

Clara Skov Drap, Sct. Ibs skole

Holger Mols Harpøth, Nim skole

Asker Lundbye Rasmussen, Søvind skole

Casper Lund Christensen, Søvind skole

 

Store Bagedyst/Masterchef:

Peter Præstholm, Hulvej skole

Waldemar Foged Bach Byskov, Egebjergskolen

Rasmus Bek Kordic, Egebjergskolen

Oliver Møller Bodilsen, Gedved skole

Iben Frandsen, Gedved skole

Lærke Juul Kristensen, Nim skole

 

Ung E-sport:

Peter Præstholm, Hulvej skole

Waldemar Foged Bach Byskov, Egebjergskolen

Rasmus Bek Kordic, Egebjergskolen

Oliver Møller Bodilsen, Gedved skole

 

Top
Thrane.nu